Rozwiń menu

Cztery produkty od Tytan Professional nagrodzone statuetkami TOP BUILDER 2019

2019.04.29

Kapituła Konkursu TOP Builder, reprezentowana m.in. przez profesorów Politechniki Warszawskiej, Rady Naukowej Instytutu Techniki Budowlanej oraz członków Stowarzyszenia Architektów Polskich nagrodziła najciekawsze nowości i innowacje roku. Doceniała ona m.in. jakość, innowacyjność, parametry techniczne, wpływ na podniesienie bezpieczeństwa w procesie budowlanym, zastosowanie w budownictwie zrównoważonym oraz konkurencyjność rozwiązań.

Wśród najlepszych produktów chemii budowalnej znalazły się piana pistoletowa Tytan Professional UltraFast 70 (nowość i innowacja 2019), Pianoklej do płyt g-k (innowacja i rekomendacja rynku), Klej montażowy Fix2 GT (nowość roku) i Aqua Protect (nowość i innowacja roku). Uroczysta Gala wręczenia nagród odbyła się w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich w Warszawie.

top builder2.JPGPiana Tytan Professional UltraFast 70 to jednokomponentowa piana poliuretanowa nowej generacji o przyspieszonym czasie utwardzania i zwiększonej wydajności. Dzięki właściwościom piany Ultra Fast 70 można radykalnie skrócić czas montażu stolarki, a ultra wysoka wydajność pozwala uzyskać efektywność kosztową. Dodatkowo piana Ultra Fast 70 charakteryzuje się obniżoną postekspansją, co gwarantuje bezpieczeństwo przy montażu elementów, a krótki czas utwardzania pozwala na zastąpienie pian dwukomponentowych. Piana Ultra Fast 70 jest dedykowana szczególnie dla profesjonalistów od montażu stolarki otworowej. 

Premierowy pianoklej do płyt G-K ma duże szanse by stać się tegorocznym hitem na rynku: jest trzy razy szybszy w stosowaniu, niż klej gipsowy i niemal natychmiast gotowy do użycia (bez konieczności wcześniejszego przygotowania produktu, jak w przypadku klejów gipsowych). Zaletą produktu Tytan Professional jest szybki chwyt początkowy, możliwość obróbki pyty już po 30 minutach oraz doskonała przyczepność do większości materiałów. 1 puszka pianokleju do G-K umożliwia pokrycie nawet do 10 m2 (czyli powierzchni równej 3 standardowym płytom G-K), a przy tym wykonawca pracuje bez pyłu i kurzu. W porównaniu do tradycyjnych zapraw klejowych pianoklej do G-K Tytan Professional wykazuje 2-razy większą wydajność, dzięki czemu znacząco wpływa na obniżenie kosztów inwestycji. Mimo, iż cena na półce w porównaniu z kosztem zakupu kleju gipsowego wydaje się wyższa, w końcowym rozrachunku przynosi inwestorowi wymierne oszczędności.

Klej montażowy Fix2 klasy GT to duże ułatwienie dla pracy fachowca, to produkt uniwersalny, niezbędny do szybkiego montażu podczas codziennej eksploatacji budynków, w tym mieszkań, garażów, obiektów przemysłowych etc. Stanowi doskonałą alternatywę dla popularnych łączników, takich jak: kołki rozporowe, śruby czy gwoździe. Dzięki zastosowaniu kleju Tytan Professional Fix2 GT, można szybko i łatwo zamontować elementy wykonane z różnorodnych materiałów typu: szkło, drewno i tworzywo sztuczne. Produkt umożliwia klejenie wielu powierzchni, takich jak: beton, tynk, płyta wiórowa, drewno, cegła, szkło, lustro czy styropian. Ułatwia on także klejenie elementów dekoracyjnych, prace hobbystyczne czy drobne, domowe naprawy.

AQUA PROTECT to innowacyjne produkty do obróbek dekarskich. Dają pewność i trwałość uszczelnienia tak wrażliwych i wymagających elementów, jakimi są detale dekarskie. Jeszcze nigdy obróbka detali nie była tak łatwa, szybka i trwała. Produkty na bazie polimerów (puszki, kartusz) zastępują dotychczasowe, często bardziej czasochłonne rozwiązania. Aplikacja nie wymaga gruntowania. AQUA PROTECT oszczędza czas wykonawcy, zapewniając ciągłość prac wykonawczych. 

Logo Selena Selena Polska

© 2022 Grupa Selena. Wszystkie prawa zastrzeżone.