Rozwiń menu

Grupa Selena – wizyta Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w zakładzie Libra

2020.06.08

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Marlena Maląg – odwiedziła zakład produkcji klejów i uszczelniaczy Libra w Dzierżoniowie, należący do Grupy Selena - producenta chemii budowlanej oraz właściciela marki TYTAN Professional. Zakład Libra jest jednym z dwóch europejskich zakładów Grupy Selena wytwarzających kleje i uszczelniacze na rynki europejskie, a także do Kataru, Korei Południowej i Indii. W okresie pandemii Grupa Selena otrzymała wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej, co pomogło w utrzymaniu ponad 600 miejsc pracy w Polsce. Delegacja przedstawicieli rządu spotkała się z zarządem, zapoznała się także z produktami chemii budowlanej, które są opracowywane w Polsce i dostępne na całym świecie. Grupa Selena sprzedaje swoje produkty w ponad 100 państwach i posiada fabryki w 17 krajach.

Podczas wizyty na terenie zakładu Libra Minister Marlenie Maląg towarzyszyli: poseł Marcin Gwóźdź oraz Wicewojewoda Dolnośląski Jarosław Kresa. 

Produkty z dzierżoniowskiej Libry są wysyłane do 40 krajów m.in. do Polski, Rosji, Niemiec na Litwę, a także Kataru, Korei Południowej i Indii. To tutaj produkuje się hity sprzedażowe, które zdobyły serca budowlańców w Europie i na świecie takie jak kleje montażowe Classic Fix , Fix² GT, Silikon Sanitarny UPG z 10-letnią gwarancją czy COOL-R - wysokorefleksyjna powłoka dachowa kierowana na rynki południa Europy, Bliskiego Wschodu i Ameryki Południowej. Na początku pandemii zakład Libra przestawił jeden z ciągów technologicznych i rozpoczął produkcję preparatu dezynfekcyjnego TYTAN HEALTH. Pierwsza partia produktu została przekazana bezpłatnie do dolnośląskich szpitali.

Prezes zarządu Grupy Selena Krzysztof Domarecki, Minister Marlena Maląg, poseł Marcin Gwóźdź oraz Wicewojewoda Dolnośląski Jarosław Kresa w zakładzie Libra.jpg„Pomoc rządowa w Polsce stabilizuje utrzymanie produkcji – szczególnie ważne z punktu widzenia zakładów nastawionych na eksport, które mocno zostały dotknięte obecnym kryzysem. W Librze zatrudniamy 114 pracowników i zgodnie z polityką zarządu zakład nie przeprowadzał zwolnień w okresie pandemii. Tym bardziej cieszymy się ze spotkania z Panią Minister i z możliwości bezpośredniej rozmowy nt. wsparcia gospodarki w tym szczególnym momencie. Dzięki rządowej pomocy łącznie w Grupie Selena ochroniliśmy prawie 600 miejsc pracy. Chociaż nie wszystkie spółki są objęte tarczą - efekt ten zamierzamy utrzymać w skali globalnej. Jestem przekonany, że po wizycie w zakładzie Grupy Selena Minister Maląg będzie zbudowana tym, że polska myśl technologiczna i polskie produkty mogą skutecznie konkurować na rynkach światowych” powiedział Krzysztof Domarecki, prezes zarządu Grupy Selena.

Wizyta Minister Marleny Maląg była okazją do wymiany opinii i doświadczeń w zakresie ochrony i bezpieczeństwa pracowników w zakładach produkcyjnych w Polsce w związku z epidemią koronawirusa. Analizowano systemy wdrożone w Librze, omawiano też zakres pomocy rządowej, udzielonej Grupie Selena. Prezes Seleny Krzysztof Domarecki przedstawił Pani Minister elementy rządowych programów pomocowych w Europie, USA i w Chinach, z jakich dotychczas skorzystały zakłady i oddziały Grupy Selena.

Wymiana opinii i doświadczeń w zakresie ochrony i bezpieczeństwa pracowników na podstawie systemów wdrożonych w zakładzie Libra.jpg„Niezmiernie cieszę się, że kolejna firma na Dolnym Śląsku skorzystała z mechanizmu instrumentów wsparcia, które zostały opracowane i wdrożone 1 kwietnia 2020 roku. Okres pandemii spowodował, że gospodarka znalazła się w szczególnie trudnej sytuacji. Zamierzeniem rządu było jak najszybsze wsparcie przedsiębiorców z zachowaniem płynności, a przede wszystkim ochrona pracowników i ochrona miejsc pracy. Jesteśmy w zakładzie Libra, spółce Grupy Selena, która pokazuje, że ten trudny czas może przetrwać dzięki dobrej organizacji i dzięki wsparciu finansowemu wynagrodzeń. Celem i priorytetem naszych działań jest ochrona miejsc pracy i wyhamowanie skutków pandemii, by nasza gospodarka po fali kryzysu mogła odbudowywać się. Chciałabym podziękować i pogratulować zarządowi firmy Selena, która od lat znaczną część produktów eksportuje za granicę, że długofalowa polityka zarządu firmy, przy wsparciu z tarczy antykryzysowej pozwoli ochronić miejsca pracy i pozwoli funkcjonować. Gratuluję, że w tym czasie staracie się tak dobrze funkcjonować korzystając z mechanizmów rządowych tworząc dobro pracodawcy i pracownika!" – podkreśliła Marlena Maląg, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podczas wizyty w zakładzie produkcyjnym Libra.

„Bardzo cieszę się, że firma Selena korzysta z mechanizmów wsparcia w okresie pandemii. Znakomita część pracowników jest związana z firmą od początku jej istnienia – co w dzisiejszych czasach jest rzadko spotykane, dobrze, że wspólnie staracie się przezwyciężyć skutki pandemii. Jestem przekonany, że Wasza firma jak i pozostałe polskie przedsiębiorstwa - przejdzie zwycięsko przez ten czas kryzysu. Za sukcesem Seleny stoi również olbrzymi potencjał intelektualny. Gros pracowników tej firmy to mieszkańcy ziemi dzierżoniowskiej i Świdnicy – jest to niezwykle ważne dla mnie jako lokalnego patrioty" – dodaje Jarosław Kresa, Wicewojewoda Dolnośląski w trakcie briefingu prasowego w zakładzie produkcyjnym.

Logo Selena Selena Polska

© 2022 Grupa Selena. Wszystkie prawa zastrzeżone.